Zapomeňte na dokonalost

Jen to nejlepší je pro vás dobré

Minulý měsíc jsme se na těchto stránkách bavili o kořenech, předcích, návaznostech a „dřevěném“ pakuu 3. Když si je představíme jako kořeny stromu (pakuo 3), čím budou hlubší a rozvětvenější pod zemí, tím větší, stabilnější a košatější a na květy a plody bohatší  rostlina může být na povrchu (pakuo 4).

V hojnosti-bohatosti je doma dřevo, vítr, pronikání, rozmanitost. Dobře tu z hlediska půdorysu nebudou dělat žádná vykousnutí, které tuto oblast zmenší a také nic, co energii dřeva, která chce růst nahoru a expandovat do všech stran, potáhne k zemi.

Chcete mít hojnost? Zapomeňte na dokonalost!

A protože pro každého z nás znamená bohatost-bohatství něco jiného, myslete také na to, aby tahle část vašeho prostoru nesla vaši stopu, pečeť. Neměl by to být uniformní koutek, zapomeňte na katalogovou dokonalost, ale rozhodně si pohlídejte, aby celek působil příjemným ladným velkorysým dojmem. Také tu nezapomeňte čas od času pořádně vyvětrat (klimatizace v tomto případě není větrání, ale stálý škodlivý průvan), prostor tak přirozeně dostane dávku energie, která mu „chutná“. Pak se hojnost bude obnovovat skoro automaticky.

Pokud chcete zrychlit a dynamizovat působení téhle oblasti, umístěte sem rostliny rostoucí vzhůru (ty s kulatými listy mají přednost), čím rozmanitější budou, tím lépe. Dejte sem co nejvíc elementu dřeva nebo hojnost podpořte elementem voda, který dřevo vyživuje (fontánka, akvárium, nepravidelné tvary, symbolika vody, modrá a černá barva).

Naplnění hojnosti je ale oheň, a tak do ní nezapomeňte umístit i nějaký ohnivý prvek – červený polštářek, svíčku. Myslete ale na to, že hojnost nejsou jen peníze. Protože kdyby pro vás hojnost opravdu představovaly jen ony (a peníze jsou prvek kov), oheň by je roztavil. V takovém případě sem prvek ohně nedávejte.

 

Vyzkoušené a oblíbené

Velmi oblíbené je umisťovat do hojnosti zrcadlo, které odráží (násobí) nejlépe mísu plnou ovoce, nebo vázu s květinami, v Asii se tu často nacházejí kuchyně (lidé toho méně sní a připadají si více sytí), červené pytlíčky se třemi mincemi (to je taková magická záležitost: trojka je definice a žádost člověka k prostoru a času, aby mu přidali svůj díl a doplnili hojnost na devítku – dokonalost). Umělecká díla a drahocenné věci budou zvyšovat hojnost nadstavby, je to místo pro nejdražší a nejlepší kousky nábytku.

Nešetřete tady na ničem a mějte na paměti, že všechno, co sem umístíte, vám bude pronikat do života.

Já sem dala několik drahých šperků - jak to dopadlo? Dočtete se zde.

 

Celý článek si můžete přečíst v dubnové Nové Regeně.

Ivana Štědrá

Tel: 608 908 333

stedraiv@gmail.com

instagram ivana štědrá - feng shui

GDPR |  cookies

© Ivana Štědrá 2019