Noste na stůl!

Za jakým účelem jste si koupili svůj jídelní stůl? A jste s ním spokojení?

Stůl je důležitý

Nebo alespoň býval. Scházela se u něj rodina, byl součástí mnoha domácích a rodinných rituálů. Některé z nich se ovšem tradují po generace. Pořádný stůl byl základ. Dělal se ze dřeva a vydržel po generace. Čím byl větší, pevnější a bytelnější, tím lépe.

A co dnes? Dřevotříska, umělá hmota, kámen, kov, beton...

Nabídka je velká a nejvíc práce je někdy rozhodnout se, který je ten pravý. Co radím já? Rozhodně se vyhněte například stolům se skleněnou deskou. Jednak z praktického hlediska – sklo je studené a zůstávají na něm otisky. Pocitově pak také vše, co na skleněný stůl položíte, bude jakoby propadávat, vznášet se ve vzduchu, bez pevné opory. S takovým stolem se pak kamsi „propadnou“ všechna společná rozhodnutí, hostiny, povídání…

 

Nebuďte dřeva :)
Každý strom má svou vlastní energii, proto vůbec od věci při nákupu stolu vzít v úvahu vlastnosti stromu, z kterého byl vyrobený.

Eben a tmavá dřeva poskytují ochranu,
magahon pak bude chránit dům před neštěstím a blesky,
dub dá sílu, hodně štěstí a zdraví,
nábytek z borovice přiláká do domu peníze, vyhání zlé duchy a pomáhá při regeneraci sil.
Stálezelené stromy podporují dlouhověkost,
třešeň lásku,
teak bohatství,
cedr dlouhověkost, očistu a ochranu,
ořech vám pomůže udržet si zdraví a také všude, kde roste, podporuje rodinnou pospolitost.

Co na stůl patří a co ne
Na stůl, kde se jí a kde se schází rodina, nepatří počítač a domácí kancelář nebo školní domácí úkoly. Pokládat na jídelní stůl peníze také není dobrý nápad – podle našich předků to neslo smůlu. Co ale štěstí a prosperitu dokázalo ochránit, byla ona obyčejná sůl. Pokud začnete prostírat stůl, měla by být slánka tou první, kterou na něj položíte a tou poslední věcí, kterou ze stolu budete po jídle uklízet.

Ochranné talismany
V kuchyni býval odpradávna k těmto účelům zavěšený česnek, cibule nebo pepř, před okny pak chránil před zlými myšlenkami muškát a před vchodem před zlými lidmi zase levandule. Na okna se pro ochranu věšely záclonky nebo nějaká malá drobnost.

Až ráno zasednete z stolu ke kávě nebo čaji a začnete se probírat, zkuste si trochu zavěštit, co vám den přinese… Víc se dozvíte v článku, který jsem napsala pro Dama.cz. Najdete ho zde.

 

Ivana Štědrá

Tel: 608 908 333

stedraiv@gmail.com

instagram ivana štědrá - feng shui

GDPR |  cookies

© Ivana Štědrá 2019