Test: Co říká váš vchod do domu

Když se řekne domov, zahrnuje vaše představa taky vchod a vchodové dveře? Skoro bych si tipla, že ne… a přesto je oboje veledůležité.

Magie jednoho kroku

Zvednete nohu, vykročíte, překročíte práh… a jste v jiném světě. Ze světa „venku“ vstupujete do světa „uvnitř“, nebo naopak. Tenhle přechodový rituál absolvujete často. Je důležitý. Pokud ho děláte vědomě, můžete jedním krokem za sebou nechat události celého dne a být pak cele přítomní doma, nebo při něm v jednom okamžiku nechat domácí věci za sebou a začít se soustředit na věci vnější.

Vchod je místo, kudy domů chodíme nejen my, ale s námi také energie, která se pak v prostoru dál pohybuje – rychle, pomalu, nebo stojí.

S čím chodíte domů?

To je otázka. Když si představíte vchod jako ústa, vše v jeho okolí jako potravu a energii, která do domu přichází, jako vodu, rychle to zjistíte. Co je pěkné, vodu obohacuje, okysličuje, zvyšuje její kvalitu. Rozbité a ošklivé věci naši „energii-vodu“ kazí, špiní, znehodnocují. Proto by měla být přístupová cesta k domu vždycky hezká, upravená, zvoucí ke vstupu, stejně jako samotný vchod.

Pro inspiraci, jak ho udělat hezky, si můžete jít třeba do hotelů a obchodů. Tam se velmi rychle na návštěvnících pozná, jestli je vchod dovnitř pozve, nebo ne.

Velkou roli hraje i širší okolí, nejen to nejbližší. A tak hřbitovy, kostely, nemocnice, vojenské objekty, hasiči, opuštěné a zchátralé domy, stojatá, špinavá voda nebo naopak voda rychle proudící, výpadovky, silnice s velkým provozem a na druhé straně parky, galerie, divadla, čistá příroda… velmi ovlivňují energii v domě i celkovou náladu místa. 

Nejste si jisti, jak je to právě s vaším vchodem? Udělejte si malý test...

Test pro vás:

Zjistěte si sami podle několika návodných otázek, jaká energie přichází k vám do bytu. Zamyslete se…

- Jaký je první dojem ze vchodu?

- Sáhnete na kliku – jaký máte pocit?

- Otevíráte dveře – jde to snadno, nebo ne? Dají se otevřít dokořán?

- První nádech hned za dveřmi – co cítíte?

- Rychle zavřete oči – jakou barvu vidíte za víčky?

-  Jste ochotní se prostoru otevřít?

- Jak na vás působí věci v předsíni? Máte tu dost prostoru?

- Cítíte se bezpečně?

- Stojí vaše tělo pevně, nebo má tendenci se naklánět?

- Co vypovídají předměty, které se nacházejí v předsíni?

- Máte tu nějaké symboly? Co znamenají?

 

Ivana Štědrá

Tel: 608 908 333

stedraiv@gmail.com

instagram ivana štědrá - feng shui

GDPR |  cookies

© Ivana Štědrá 2019