Stůl a další středy prostoru

Střed, to je velké tajemství. Nemá jméno, jen číslo – pět a doma je tu země. Střed udává kvalitu celého prostoru. Co tam bude, pomůže, nebo uškodí všemu. Lidem žijícím v prostoru se střed a vše, co v něm je, bude promítat do všech oblastí života.

Já já já

Volný střed bude posilovat zřetelné vnímání já. A taky individualitu člověka, a jeho stabilitu i v životě. Když ale bude volné centrum v příliš velkém prostoru, můžete se tam cítit ztracení. Pak je potřeba ho opticky zmenšit, zútulnit, zabydlit. Hodně v tomhle záleží na vašem osobním pocitu.

Středy si tedy hlídejte. Všechno zde vám bude vstupovat do života. Je to základ působení prostoru na kvalitu života. Ideální je, aby bylo volné.

Jak ovlivnit funkci prostoru pomocí úpravy středu

Střed je nejen našeho já a oblast, která určuje kvalitu celku a dává pocit domova, ale také střed funkce. A to je něco, o čem se moc nemluví a je taky hodně důležité. Ale! Nemáme jen střed domu nebo bytu, ale taky střed místnosti, střed stolu. Hlavní je samozřejmě střed celého prostoru, pohlídat je potřeba i ty ostatní.

Příklad? Funkce jídelny je konzumace jídla. Bude-li stůl ve středu jídelny, bude se v místnosti vše točit okolo jídla. A to je v pořádku. Bude-li jídelní stůl stát ve středu celého domu, bude to v pořádku, pokud půjde o rodinný dům. Funkce rodiny je mimo jiné i pospolitost, takže pokud se bude setkávat u jídla, je to naprosto v pořádku.

Pokud se ale bude jednat o pracovní stůl, bude hlavním zájmem rodiny hlavně práce. A to už u rodinného domu asi úplně v pořádku nebude. Některé moje mazané kamarádky pojaly střed po svém. Dávají do něj to, čím chtějí, aby se zabývala celá rodina. Některé ho vyzdobily společnou rodinnou fotografií, jiné do něj umísťují motivační obrazy, knihy se „správným“ obsahem, cvičební pomůcky...

Já osobně mám ve středu zrcadlo a pod ním malý stolek s vázou a květinami, které se v zrcadle odrážejí, takže to vypadá, že je jich mnohem víc. Není nad to, když to v životě kvete a voní, co říkáte? Navíc, když se to ještě všude roznese. Pozor v centru i na pachy, plíseň, nepořádek. Budou-li tam, pocítíte to všude.

 

Celý článek najdete v květnovém vydání časopisu Nová Regena.

 

Jak najít silné místo v prostoru? clanek najdete ZDE.

 

Jak rychle zjistit, co je váš prostor zač? Klikněte SEM :).

Ivana Štědrá

Tel: 608 908 333

stedraiv@gmail.com

instagram ivana štědrá - feng shui

GDPR |  cookies

© Ivana Štědrá 2019