Pakua aneb návod, jak prožít život

Co jsou, kde je najdete a jak jsou propojené s vaším bytem a životem

Magický čtverec Luo-shu obsahuje 9 políček, z toho ale jen 8 kua, do nichž se vejde celý váš svět. „Pa“ totiž znamená 8, k tomu prostřednímu, středu, se totiž dostaneme jen zprostředkovaně přes ostatní pakua. Když si ho rozložíte na půdorys bytu, domu nebo místnosti a zjistíte, kde se která oblast nachází, můžete krásně pracovat s danými sektory (pakua).

Každé jedno totiž souvisí s určitou oblastí vašeho života, přesněji řečeno s jeho kvalitou/nekvalitou. Víte-li kde a víte-li jak, dokážete leccos cíleně ovlivnit právě tak, aby se dopad změn v budoucnosti ubíral směrem, kterým si přejete. Síla, že? I proto je tato metoda, která se ve feng shui používá údajně víc než tisíc let, jednou z nejoblíbenějších a nejčastěji používaných.

Luo-shu vypadá jednoduše, ovšem pokud se do něj zanoříme hlouběji a vytáhneme všechna data, které ještě poskytuje (světové strany, prvky a jejich návaznost nejen na dění na zemi, ale i na lidské tělo, trigramy, osy, numerologii, létající hvězdu, teorii jezdce...), můžeme se dozvědět obrovskou spoustu informací. Aby ne... vždyť se do něj vejde všechno z našeho života. My se zatím podíváme na základy pro jednoduchou orientaci.

Je dobré se před zasahováním do prostoru o jednotlivých pakua dozvědět co nejvíc, protože každé z nich má jiné požadavky a také funguje svým vlastním způsobem. Je to jako s námi lidmi. Fungujeme v zásadě podle jednoho systému, nicméně každá část si jede to svoje: žaludek, svaly, krev... a k tomu je ještě každý z nás jedinečný originál, stejně jako prostor. Jak on, tak my, jsme individualita a tak je třeba ke všemu přistupovat. Sladit sebe a svůj záměr s konkrétním prostorem.

 

Jak umístit čtverec luo-shu na půdorys prostoru - návod najdete zde.

 

Ivana Štědrá

Tel: 608 908 333

stedraiv@gmail.com

instagram ivana štědrá - feng shui

GDPR |  cookies

© Ivana Štědrá 2019