Nervy v kondici

Co tě nezabije, to tě posílí. Znáte? Umíte? Asi ano, jinak by už dávno bylo po vás. Kam si jít pro nadšení, onu ohnivě nadšenou hrejivost v prostoru?

Do pakua 9, posledního z magického čtverce luo-shu. Devítka symbolizuje slávu (jangový oheň), osvícení (jinový oheň), renomé, bezčasí, ulpívání, radost a nadšení.

Taky jsou jeho atributy oheň, jih, světlo, červená a oranžová barva. Problémy a prospívání této části prostoru se odrazí také na kvalitě stropů, střech, sloup, elektrických spotřebičů a ohnišť.

Vstát z popela

Devítkou to ale nekončí, protože kdo došel až sem, byl chopen zvládnout sebe a překročit svůj stín, za odměnu začne nové kolo, tedy na vyšším stupni. Čekají ho nové výzvy, nové začátky. Máte radost? Přece bájný pták Fénix, který jih a oheň také symbolizuje, v dospělosti shoří a pak se z popela znovu zrodí...

 

Málo, nebo moc?

Můžete se podívat (podle návodu níže), jestli máte v této oblasti nadbytek nebo nedostatek, a pak provést harmonizaci podle potřeby. Aktivitu a efektivitu mu dodáte ohněm, uvolněním od zbytečných věcí, přidáním tepla a světla, dodáním květin a květinových dekorací, přidáním měkkých barevných doplňků. Bude-li na vás toho ohnivého pakua a všeho, co s ním souvisí moc, uberete mu sílu dodáním všechno, co představuje vodu. Vodou jako takovou, černou a modrou barvou, oblými nepravidelnými tvary, slanou chutí...

Dáte-li do pořádku tuto část prostoru (a také ony sloupy, střechy, ohniště, domácí spotřebiče...) za odměnu budete v harmonii i vy. Vaše vztahy začnou přesahovat význam přátelství, budete cítit, že žijete naplněný život a vaše srdce, mozek a nervy budou ve skvělé kondici.

 

Jak umístit čtverec Luo-shu na půdorys prostoru a kde najít pakuo 9

Čtverec (který na půdorysu většinou vytvoří spíš obdélník), na půdorys přiložte tak, aby dolní hrana čtverce obsahující pakuo 8 kontemplaci, pakuo 1 kariéru a pakuo 6 přátele, bylo na stejné hraně s vchodovými dveřmi. Vchod pak – podle půdorysu – můžete mít tedy ve všech třech sektorech: 8, 1 i 6. Váš půdorys může mít nepravidelnosti, pak je třeba rozhodnout se, zda se jedná o vykousnutí (kus prostoru v pakua chybí) nebo nadbytek. Tady už budete potřebovat pravítko a výpočty (vykousnutí se počítá, je-li jeho hmota menší než polovina půdorysu, nadbytkem je tehdy, je-li jeho hmota menší než polovina půdorysu), u půdorysů komplikovaných a nepravidelných tvarů je lepší poradit se s odborníkem.

 

 

Další příběhy najdete ZDE.

Ivana Štědrá

Tel: 608 908 333

stedraiv@gmail.com

instagram ivana štědrá - feng shui

GDPR |  cookies

© Ivana Štědrá 2019