Dveře, práh a předsíň

Když se řekne domov, zahrnuje vaše představa taky vchod a vchodové dveře? Skoro bych si tipla, že ne… a přesto je oboje veledůležité.

Magie jednoho kroku

Zvednete nohu, vykročíte, překročíte práh… a jste v jiném světě. Ze světa „venku“ vstupujete do světa „uvnitř“, nebo naopak.

Tenhle přechodový rituál absolvujete často. Je důležitý. Pokud ho děláte vědomě, můžete jedním krokem za sebou nechat události celého dne a být pak cele přítomní doma, nebo při něm v jednom okamžiku nechat domácí věci za sebou a začít se soustředit na věci vnější. Vchod je místo, kudy domů chodíme nejen my, ale s námi také energie, která se pak v prostoru dál pohybuje – rychle, pomalu, nebo stojí.

 

Co si domů přinesete

To je otázka. Když si představíte vchod jako ústa, vše v jeho okolí jako potravu a energii, která do domu přichází, jako vodu, rychle to zjistíte. Co je pěkné, vodu obohacuje, okysličuje, zvyšuje její kvalitu.

Rozbité a ošklivé věci naši „energii-vodu“ kazí, špiní, znehodnocují. Proto by měla být přístupová cesta k domu vždycky hezká, upravená, zvoucí ke vstupu, stejně jako samotný vchod. Pro inspiraci, jak ho udělat hezky, si můžete jít třeba do hotelů a obchodů. Tam se velmi rychle na návštěvnících pozná, jestli je vchod dovnitř pozve, nebo ne.

Velkou roli hraje i širší okolí, nejen to nejbližší. A tak hřbitovy, kostely, nemocnice, vojenské objekty, hasiči, opuštěné a zchátralé domy, stojatá, špinavá voda nebo naopak voda rychle proudící, výpadovky, silnice s velkým provozem a na druhé straně parky, galerie, divadla, čistá příroda… velmi ovlivňují energii v domě i celkovou náladu místa. 

 Pokračování...

 

Dítě u dveří

 

Co je magický čtverec a k čemu je dobrý?

Pakua aneb návod, jak prožít život.

Další feng shui příběhy najdete TADY.

Ivana Štědrá

Tel: 608 908 333

stedraiv@gmail.com

instagram ivana štědrá - feng shui

GDPR |  cookies

© Ivana Štědrá 2019