Kuchyně, základ domácnosti

S jídlem roste chuť, nebo se s ním dá také dobře zkazit žaludek. Potraviny mají energii samy o sobě (nebo v ideálním případě by měly mít), ovšem při vaření ji ještě dál můžeme zhodnotit jednak pozorností, kterou přípravě věnujeme, a pak také živlem ohně - tady je výhodou alespoň plyn, když už je vaření na ohni zastaralé.

Stěžejní místo má v tomto případě sporák – a pozor, nejedná se zde jen o jídlo, sporák také souvisí s penězi a bohatstvím vůbec. Sporák totiž, pokud se na něm vaří, generuje energii v domě. Střetává se tu energie kuchaře, jídla a „ohně“, na němž se jídlo připravuje.

V ideálním případě by kuchařka od plotny měla dobře vidět na dveře a všechny příchozí, aby se při vaření podvědomě necítila ohrožená.

Na pitevně nechutná
Žaludek symbolizuje energii země, trávení-trávicí oheň pak oheň jako takový. Tyto dvě energie by tedy vzhledem k funkci kuchyně: sycení a následné trávení neměly chybět. V moderních kuchyních ale abyste obojí pohledali. Kraluje tu jangová energie kovu, která je odstředivá…

Pro nasycení potřebujete jinovou, dostředivou energii. Znám několik rodin, kde takovou kuchyni mají. Buď se stravují v restauracích nebo z toho, co si z nich donesou, nebo je pro rodinu těžké něco uvařit, protože každý člen domácnosti jí a je schopen bez problémů strávit jen něco a většinou každý něco jiného. Není divu. Jaká je náprava? Dejte do kuchyně keramickou mísu, kvetoucí květiny, zkrátka pusťte do ní živel oheň a zemi.

Kráceno :) Celý článek najdete v dubnové Nové Regeně.

kniha feng shui

JAK UDĚLAT Z BYTU DOMOV

Kniha, která vám udělá doma pořádek.
Ucelený přehled technik feng shui z pera renomované autorky a mé učitelky.

Ivana Štědrá

Tel: 608 908 333

stedraiv@gmail.com

instagram ivana štědrá - feng shui

GDPR |  cookies

© Ivana Štědrá 2019