Karanténa a feng shui

Za poslední týdny jsme si užili domovů jako nikdy dřív. Byla to, mimo jiné, také jedna velká feng shui lekce v praxi. Mohli jsme si totiž opravdu procítit fakt, že byt, který nás obklopuje, je jako naše další šaty.  

Zjištění to byla, jak jsem mohla zaznamenat, pro mnohé překvapivá, nečekaná, a to nemluvím o mezilidských vztazích, i když ty s organizací prostoru souvisí taky. Je totiž velký rozdíl vracet se domů jen za tmy, na přespání a víkendy trávit jinde, a trávit doma den jen s občasnou zdravotní procházkou nebo „výletem“ na nákup. Skoro bez výjimky jsme se všichni na svoje bydlení podívali jinýma očima.

Na první dobrou

Základní praktickou feng shui lekci – uklidit – většina z nás zvládla, nic jiného nám ostatně ani nezbylo, a abychom se doma mohli hnout, prostě jsme si ten prostor potřebovali udělat. Kdybyste ale pořád ještě neměli dost, tady je pár tipů na věci, bez kterých se doma rozhodně obejdete. Proč? Protože místo toho, aby vám dobíjeli baterky radostnou energií, když se na ně jen podíváte, fungují spíš jako energetičtí upíři.

Uzavřené hranice a feng shui

Velmi specifický úklid prodělává i náš společný prostor, Česká republika. A nejen ona. Poslední roky jsme opravdu neposeděli, ani v globálním měřítku. O co víc se cestovalo, o to víc se začala historická centra vylidňovat a stávaly se z nich neobydlené kulisy na pár přespání. Běžný život se vytratil. Český Krumlov, centrum Prahy… pro turisty se tudy už nedalo ani projít, nikdo tu už nežil, všichni jen procházeli. I to se změnilo.

Města se vylidnila, lidé v celém světě se vrátili tam, kde žijí. Čechy na chvíli patří jen Čechům, prázdná náměstí a památky se můžou nadechnout. Stejně tak to mají lidé všude jinde na světě, i oni se na chvíli zastavili a vrátili domů, zpátky k sobě ve fyzickém a přeneseném smyslu slova.

Doba změn je jeden měsíční cyklus, 28 dnů (my jsme měli státní karanténu 66 dní). Pak se většinou ukáže, co změna přinese. Sama jsem zvědavá, pro nás, obyvatele tohoto světa, bude v dlouhodobém horizontu znamenat dvouměsíční domácí pobyt a zavřené hranice.

Celý článek najdete v květnové Nové Regeně.

kniha feng shui

JAK UDĚLAT Z BYTU DOMOV

Kniha, která vám udělá doma pořádek.
Ucelený přehled technik feng shui z pera renomované autorky a mé učitelky.

Ivana Štědrá

Tel: 608 908 333

stedraiv@gmail.com

instagram ivana štědrá - feng shui

GDPR |  cookies

© Ivana Štědrá 2019